Τελετή Αγιασμού Γυμνασίου Αυλωναρίου

11 Σεπτεμβρίου 2014

Σε ευχάριστη ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η τελετή αγιασμού του ΓυμνασίουΑυλωναρίου, την Πέμπτη 11/9/2014 και ώρα 10:00 πμ στον προαύλιο χώρο του σχολείου από τον εφημέριο της Ενορίας του Ωρολογίου και από τον εφημέριο του Αυλωναρίου και φιλόλογο του σχολείου π. Γεώργιο Κόσσυφα.

Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους: ο Αντιδήμαρχος κ. Γιάννης Κούκης, ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Γιώργος Κότσαρης, ο τέως Λυκειάρχης κ.Δημ. Κοίλιαρης, ο Πρόεδρος του Αθλητικού Ομίλου Αυλωναρίου κ. Δημ. Φραγκούλης, η Πρόεδρος του Περιβαλλοντικού Συλλόγου «Ρέουσα» κ. Τζίνα Χροναίου, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Νέων κ. Σπ. Μαρούλης, η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κ. Δήμ. Παπαρήγα και αρκετοί γονείς μαθητών.

Χαιρετισμούς απηύθυναν η νέα Διευθύντρια κ. Ρούλα Κεχρή και ο Αντιδήμαρχος κ. Γιάννης Κούκης. Στη συνέχεια διανεμήθηκαν τα βιβλία στους μαθητές και οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τους επισκέπτες του σχολείου προσφέροντάς τους γλυκά και αναψυκτικό.